Brezilya Poposu (BBL) Estetiği Nedir?

Brezilya Poposu, latin amerikalı kadınların sahip olduğu popo şekli olup son yıllarda işleminin popüler hale gelmesini sağlamıştır. Kalça şekli ve dolgunluğu daha çekici ve seksi görünmesini sağlar.

Sıkı, dolgun ve orantılı basen şekli kadınların hayal ettiği popo görüntüsüdür. Uzun süren spor ve kalça egzersizleri ile sahip olma ihtimali düşüktür. Özellikle çalışan ve egzersiz için yeterli vakti olmayan kadınlar için ameliyat seçeneği hayat kurtarıcı bir durumdur.

Kadınların tercih ettiği bu operasyonu günümüzde erkekler sık sık istemektedir. Fit ve çekici görünmek isteyen erkeklerde uzman hekim ile görüşerek bu işlemi yaptırabilirler. Brezilya poposu kısa süren ve konforlu bir işlemdir. Başarılı sonuçları sayesinde avantajlı bir şekilde gerçekleştirilir.

Brezilya Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Genel anestezi altında uygulanır. Kişinin vücudunda belirlenen bölgelerden liposuction tekniği ile yağ hücreleri alınır. Yağlar toplanırken dikkatli ve dokuya saygı göstermek gereklidir. Her bölgede bulunan yağlar erimeye karşı dirençli değildir.

Bu nedenle uzman hekim hangi bölgeleri tercih ederse yağlar o alandan dikkatli bir şekilde toplanır. Özel kanüller yardımı ile cilt altına girilir. Vakumlanarak yağlar özel bir torbaya toplanır.Toplanan yağlar laboratuvar ortamında saflaştırılır. Daha sonra transfer işlemine hazır hale getirilir.

Ameliyat öncesinde belirlenen alanlara hastanın isteği de dikkate alınarak orantılı bir şekilde bu yağ hücreleri enjekte edilir. Hastanın sahip olmak istediği vücut ölçüleri baz alınır. Ameliyat esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ölçülü ve orantılı kalça şekli oluşturmaktır. İhtiyaç olan yağ miktarının fazlası enjekte edilmelidir. Ameliyat sonrasında bir miktar yağ erimesi beklendiği için fazla oranda enjekte edilmesi en sağlıklı sonucu verir.

Brezilya Popo Estetiği Adayı Kimler Olabilir?

Her insanın genetik yapısı ve vücut ölçüleri birbirinden farklıdır. Popo şekli, vücut kıvrımları ve ölçüleri beslenme düzeni, genetik faktör ve yaşadıkları coğrafyaya göre değişiklik gösterebilir. Poposu düz, kalça ve basen kıvrımları yeterince belirgin olmayan, vücut görüntüsünden dolayı kendini rahatsız hisseden kişiler ihtiyaç duyduklarında bu operasyonu yaptırabilirler.

Estetik operasyonların tamamı için 18 yaşını doldurmuş olmak önemlidir. Bu kriterlerin yanında obezite sorunu olmayan, beden kitle indeksi normal veya normale yakın genel vücut sağlığında herhangi bir sorun olmayan kişiler bu ameliyatı yaptırabilirler.

Kalp hastaları, kontrolsüz diyabeti olanlar, vücut kitle indeksi 30 ve üzeri olanlar, 65 yaş ve üüzeri kişilere tavsiye edilmez. Anestezi almasına engel olacak hastalığı olan kişiler doktor kontrolünden geçtikten sonra doktoru onay verirse bu işlemi yaptırabilirler.

Brezila Popo Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

İyileşme süreci her hastada değişiklik gösterir. Hastanın yaşı, var olan kronik rahatsızlıkları, ameliyatı yapan hekimin tecrübesi, enjekte edilen yağ miktarı ve hastanın yaşam tarzı iyileşme süreci üzerinde etkilidir. Ameliyat sonrası ortalama iyileşme süreci 3 gündür.

İşlem sonrası şişme ve morarmalar meydana gelebilir. Bu morluklar normaldir. Ancak işlem bölgesinde aşırı ağrı, geçmeyen morarma ve artan şişlik gelişirse vakit kaybetmeden hekime başvurulur.

Kişinin kendi yağı alındığı için reaksiyon gelişmesi beklenmez. Hastanın dayanamayacağı bir ağrı oluşmaz. Ancak ağrı eşiği düşük olan kişiler doktorun reçete ettiği ağrı kesicileri kullanarak bu süreci daha rahat geçirebilir. Brezilya poposu iyileşme süreci kısa sürdüğü için protez ameliyatlarına göre daha sık tercih edilir.

Brezilya Poposu( Brazillian But Lift) Faydaları Nelerdir?

Tecrübeli ve alanında uzman cerrah tarafından uygulandığı takdirde hastalara büyük faydalar sağlar. Ameliyatın faydalarından kısaca bahsedecek olursak;

  • Kişinin alt beden kıvrımlarının kısa sürede belirginleşmesini ve estetik olmasını sağlar.
  • Kalçalar dolgunlaştığı için çekici ve seksi bir görüntü elde edilir.
  • Vücudun diğer bölgelerinde bulunan fazla yağların alınması nedeni ile fit bir görüntü oluşturur.
  • Alt ve üst beden kıvrımlarının orantılı ve estetik bir hal almasını sağlar.

Bahsettiğimiz bu faydaların yanında kişilerin giydiği kıyafetlerin daha hoş görünmesini sağlar. Bu sayede sosyal hayatta daha aktif ve mutlu bir yaşam kazandırır. Kişinin kendine olan özgüvenini artırarak geniş bir arkadaş çevresinin oluşmasına yardımcı olur. Donanımlı hastanelerde tecrübeli cerrahlar tarafından uygulanan ameliyatlar sayesinde bu faydalar kazanılabilir.

Brezilya Poposu Büyütmenin Kalıcılığı Ne Kadar Sürer?

Ameliyatın kalıcılık süresi ömür boyudur. İşlem sırasında enjekte edilen yağların yaklaşık %25 kadarı eriyerek kaybolur.

Tecrübeli hekimler bu durumu bildikleri için hastanın ihtiyacı olan yağ miktarından fazlasını kullanır. Bu nedenle erime ve vücut şeklinin oluşması sonrasında kalan yağlar ömür boyu kalıcıdır.

İşlem süresini etkileyen bazı faktörler vardır. Kişinin ameliyat sonrasında hızla kilo alması ya da vermesi, alkol ve sigara gibi yağ hücrelerine zarar veren maddelerin kullanılması, hareketsiz yaşama bağlı olarak vücudun üst kısmında yağ birikiminin artması ve ameliyattan hemen sonra hamile kalmak gibi durumlar işlem sonucunu olumsuz etkiler.

Brezilya Tekniği (BBL) İle Popo Kaldırma Nedir?

Brezilya tekniği ile popo kaldırma son yıllarda moda haline gelmiştir. Her yıl vücut şekilleri modası değişiklik gösterir. Uzun yıllar önce sıfır beden modası hakimken günümüzde dolgu kalça ve büyük göğüs şekilleri ön plandadır. Bu nedenle tıp alanında her yıl yeni estetik uygulamaları geliştirilmektedir. Brezilya poposu tekniği ile iki farklı şekilde popo kaldırma işlemi yapılabilir.

Birinci ve sık uygulanan işlem kişinin kendi yağlarının enjekte edilmesidir. Komplikasyon riski düşük ve iyileşme süreci hızlı olan bir uygulamadır.

Kişinin vücudunda bulunan yağ miktarı yeterli olduğu sürece bu teknik tercih edilir. İkinci uygulama ise implant işlemidir. Popo kıvrımı olmayan ve vücuttaki yağ oranı düşük olan kişiler için tercih edilir. İyileşme süreci uzundur. Bazı kişilerin vücudunda reaksiyon geliştiği için implant çevresinde kapsül oluşabilir.

Neden Brezilya Tekniği İle Popo Kaldırma Estetiği Yaptırmalıyım?

Kişinin yağ dokusunu direk olarak şekillendiren bir diyet ya da egzersiz programı bulunmaz.

Bu nedenle Brezilya popo estetiğini tercih ederek hayalinizdeki popo şekline 3 gün gibi kısa bir süre sonucunda ulaşabilirsiniz.

Ne kadar diyet yapılırsa yapılsın popo şekli tamamen genetik faktörler ile şekil alır. Bu şeklin korunması ve düzeltilmesi için dışarıdan müdahale gereklidir. Konforlu ve iyileşme süreci en kısa olan işlem ise brezilya popo estetiğidir.

Brezilya Tekniği İle Popo Kaldırma Estetiğinin Etkileri Nelerdir?

İşlemin farklı etkileri vardır. Bu etkilerin başarılı ve olumlu sonuçlarının olması için uzman hekimler tarafından uygulanması gereklidir. Estetik işlemlerin ilk kriteri orantılı ve doğal işlemlerin uygulanmasıdır. Güzelliğin ilk şartı doğala en yakını bulmaktır.

Bu nedenle kişinin vücut ölçüleri göz önünde bulundurularak yağ enjeksiyonu yapılmalıdır. Kalça bölgesine enjekte edilecek yağlar genellikle karın ve bel kısmından alınır.

Bu alanlardaki fazla yağlardan kurtulma imkânı sunar ve vücut ölçülerinin düşmesini etkiler. Özellikle kadınlarda ince bel kıvrımlarına sahip olmak çok önemlidir. Bu nedenle liposuction işlemi için ilk olarak bel bölgesi ve alt karın tercih edilir.

Brezilya Kalçası (Brazillian Butt Lift) Sonuçları Kalıcı Mıdır?

Brazillian butt lift işlemi cerrah bir operasyondur. Anestezi altında ortalama 90 dakika gibi bir sürede uygulanır. Cerrahi operasyonların tamamının sonuçları kalıcıdır. Ancak işlem etkisi zaman içerisinde tamamen kaybolmasa bile etkinliğini azalabilir. Bu nedenle işlem sonrasında hastaların dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır.

Ani ve hızlı kilo vermekten kaçınmalıdırlar. Sağlıklı beslenmeli ve düzenli egzersiz yapılmalıdır. Özellikle kalça şekillendiren hareketler düzenli olarak uygulanmalıdır.

Hamile kalma planı olan kişiler doktora danışmalıdır. Hazır gıda ve paketli ürünlerin tüketimi kısıtlanmalıdır. Sağlıklı bir yaşam sürmek ve fit bir vücuda sahip olmak için bu sıraladığımız kriterlere herkes dikkat etmelidir. Brezilya poposu ameliyatı olan kişiler ise işlem sonuçlarını ömür boyu korumak için bu kurallara uyum sağlamalıdır.

Popo Kaldırma Ameliyatı Bana Uygun Mudur?

Hormon gelişimini tamamlamış, 18 yaşını doldurmuş ve kilo problemi olmayan herkes için işlem uygundur.  Cildi esnekliğini kaybetmiş, daha önce liposuction tekniği ile yağları alınmış ve popo bölgesindeki cildi sarkmış olan kişiler için işlem uygun değildir. 55 yaş ve üzeri cilt esnekliği olmayan kişilerde beklenen sonuç genellikle elde edilemez. Bu nedenle bu kişiler işlem için uygun değildir.

Poposundan memnun olmayan ve basık popo şekline sahip olan kişiler diledikleri zaman bu ameliyatı yaptırabilirler. Erkekler ve kadınlar her zaman düzgün ve şekilli bir popoya sahip olmak ister.

Genetik olarak kalkık popo yağısına sahip kişiler her zamana biraz daha şanslıdır. Ancak ailesinde düz popo görüntüsü olan kişiler bu operasyon sayesinde vakit ayırmadan ve zorluk çekmeden istedikleri popo görüntüsüne kavuşabilirler.

Brezilya Tekniği İle Popo Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ameliyat üç aşamada gerçekleştirilir. Birinci aşama vaser liposuction işlemidir. Genel anestezi ile uygulanır. Alınacak yağ miktarında göre süresi değişiklik gösterse de ortalama 60 dakika sürer. İkinci aşama laboratuvar çalışmasının tamamlanmasıdır.

Toplanan yağ hücreleri uygun işlemlerden geçirilerek dolgu malzemesi haline getirilir. Dolgu maddesi enjektör ile verilecek formda hazırlanır.

Son aşama yağ enjeksiyonunun gerçekleştirilmesidir. Bu işlem öncesinde enjekte edilecek alanalar işaretlenmelidir. Hastanın hayalindeki popo şekli baz alınarak bölgesel işaretleme işlemi uygulanır.

Brezilya Popo Estetiğinden Sonra Kilo Alırsam veya Hamile Kalırsam Ne Olur?

Operasyon sonrası hastaların aşırı ve ani kilo alması işlem etkisinin kısa sürede ortadan kalkmasına neden olur. Kilo alan ve bölgesel yağlanma sorunu olan kişilerin vücut kıvrımları kısa sürede kaybolur. Özellikle üst ve alt vücut bölgesindeki kıvrımlar arasındaki denge bozulur.

Estetik ve çekici vücut görüntüsü kaybolur. Bu nedenle işlem sonrası kilo alımına dikkat edilmeli ve dengeli kilo alıp verme işlemi uygulanmalıdır. Hamilelik sırasında kadınların hormonlarında büyük değişiklikler meydana gelir. Hormon dengesinin değişmesi nedeni ile hem vücudun yağlanma oranı hem de ödem oluşumu artar.

Bu nedenle operasyon sonrasında elde edilen vücut görüntüsü ortadan kalkar. Ameliyat sonrasında hamile kalmak isteyen kişiler en az 1 sene beklemelidir. Brezilya poposu estetiği hamile kalmayı düşünen kişler için uygun değildir. Bu nedenle hamilelik planı olan kişiler bu durumu doktora danışmalıdır.

Brezilya Poposu Fiyatları 2022

Ameliyat fiyatları sabit ücretler değildir. Bazı kriterler baz alınarak belirlendiği için her hastanenin kendine göre belirlediği bir fiyat çizelgesi bulunur.

Bu nedenle kurum seçimi yaparken dikkat edilmelidir. Hastanenin konumu, cerrahın işlem ücreti, hastanenin tercih edilme sıklığı ve işlem süresi gibi faktörler ameliyat maliyeti üzerinde etkilidir.

Aynı işleme yüksek miktarlar ödememek için dikkatli olunmalı ve kurum seçiminde özen gösterilmelidir. Brezilya poposu fiyatları hakkında bilgi almak ve işlem yaptırmak için bizlere ulaşabilirsiniz. Brezilya poposu fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.