Çene Dolgusu Nedir?

Çene Dolgusu uygulamaları geçici bir şekilde planlanarak 15 dakika içerisinde tamamlanan çenenin istenen simetrik yapıya kavuşmasına yardımcı bir işlemdir. Çene hattında oluşan dalgalanmaların çözümlenmesi ve simetrik bir yapıya kavuşarak ileri ya da geri durma durumunun giderilmesi için fayda sağlayan pratik çene dolgusu işlemleridir.

Simetrik ve güçlü bir çene yapısı özellikle kadınlarda estetik görünümün en önemli kriterlerindendir. Çenede oluşan simetrik sorunların giderilmesi ve daha güçlü bir çene yapısına sahip olunması için dolgu uygulamaları günümüzde sıklıkla tercih edilir.

Çene Dolgusu Neden Uygulanır?

Çene üzerinde yer alan sağlık ve estetik sorunların giderilmesi için uygulanan çene dolgusu çene bozuklukları için sunulan tedavi seçenekleri arasında yer alır. Çene ucunun sivri ve düz olması, gamze ve sarkmaların oluşması, çene ucunun geniş ya da geride olması gibi durumlar söz konusu ise çeneye dolgu işlemleri uygulanabilir.

Çeneyle ilgili olan estetik ve sağlık sorunları yüzün yapısını komple etkileyeceğinden dolayı mutlaka tedavi edilmesi gereklidir. Çenede oluşan sorunların diğer estetik operasyonların başarısını da etkileyeceğinden önlem alınması adına dolgu uygulamaları sağlanarak estetik ve sağlık sorunlarının giderilmesi amaçlanır.

Çene Dolgusuna Neden İhtiyaç Duyarız?

Kadın ve erkeklerde estetik sorunların oluşmasına neden olan çene bozuklukları tüm yüz şeklini etkilediğinden dolayı mutlaka tedavi edilerek dolgu işlemleri uygulanmalıdır. Çene dolgusu uygulamaları kadın ve erkeklerde daha çekici bir görünüm kazandırılmasına yardımcı olurken aynı zamanda kaybolan öz güvenin geri kazanılmasını sağlar.

Çene Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Çene dolgusu işlemleri diğer tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi kısa sürede pratik bir şekilde uygulanarak acı ya da ağrı hissi oluşmadan yapılan dolgu uygulamalarıdır. Anesteziye gerek duyulmadan ve iyileşme süresi gerektirmeden uygulanabiliyor olması sağladığı en büyük avantajlardandır.

Dolgu işlemlerinde cerrahi bir müdahaleye gerek duyulmaz. Çeneye yapılan dolgu işlemleri sonrasında yüz daha canlı ve genç bir görünüm kazanır. Hastane koşullarında kalınmasına gerek duyulmadan aynı gün taburcu olup gündelik yaşama devam edilebilir. Cerrahi olmaması ve sağladığı tüm avantajlardan dolayı günümüzde yaygın bir şekilde tercih edilen pratik dolgu işlemleri arasında yer alır.

Çene Dolgusu ile Hangi Estetik Sorunlar Tedavi Edilir?

Çene yapısı birçok olumsuzluk ve şekil bozukluğunun bir arada görüldüğü bir alandır. Çenede görülen hacim eksiklikleri, çenenin belirsiz olması, çene altında oluşan sarkmalar, çenenin belirgin bir hatta sahip olmaması gibi durumlarda çene dolgusu uygulanarak çözüm sağlanabilir.

Hyaluronik asit kullanılarak uygulanan dolgu işlemleri tüm estetik sorunların kaynağı olup öncelikle operasyonlarda düzeltilmesi gereken bölgenin çene olduğunu gösterir.

Çene Dolgusu Ne Kadar Kalıcıdır?

Her kişinin vücut yapısı ve özellikleri farklı olmasından dolayı dolguların kalıcılık süreleri de kişilere göre farklılık gösterebilir. Ortalama olarak çene dolgusu 12 ile 18 ay arası bir kalıcılığa sahiptir. Uygulamanın ardından bir haftalık sürede ödem ve şişliklerin görülmesi normal kabul edilirken ilerleyen sürelerde kendiliğinden geçerek yüz son halini alır.

Kalıcılık süresinin uzun sürmesi için mutlaka uzman hekim önerilerine uygun davranılması önem taşır.

Çene Dolgusu Geri Alınabilir Mi?

Dolgu işlemlerinde hyaluronik asit kullanılır. Bu malzeme insan vücudunda yer alan bir madde olmasından dolayı güvenli bir şekilde uygulanabilir. Dolgu işlemi sonrası geri alınması istendiği halde enzimler enjekte edilerek 24 saat içerisinde dolgunun ortadan kalkması sağlanır. Hyaluronik asit kullanımının insan vücuduna herhangi bir zararı olmayıp reaksiyon göstermeden sağlıklı bir şekilde dolgu uygulamalarında kullanılabilir.

Çene Dolgu Uygulama Süresi Ne Kadardır?

Dolgu uygulamaları süreleri oldukça kısa olup her kişide farklı planlamalar yapılarak uygulanır. Mikro iğnelerin kullanılmasıyla uygulanan enjeksiyon yöntemi hyaluronik asit kullanılarak dolgu uygulamasının yapılması şeklinde gerçekleşir. Meydana gelmiş olan şekil bozukluklarına göre çene dolgusu ortalama 15 dakika gibi bir sürede tamamlanarak kişi gündelik yaşama hemen dönebilir.

Çene Dolgu Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çeneye yapılan dolgu işlemleri sonrasında tüm estetik operasyonlarda görülen morarma ve ödem gibi sorunlar görülebilir ve geçici olduğu konusunda hasta mutlaka bilgilendirmelidir.

Gündelik yaşama hemen dönülebildiği gibi ilk bir hafta dolgu uygulaması yapılan alan darbelere karşı korunmalıdır. Herhangi bir ağrı oluşumu söz konusu olduğunda uzman hekimlerin önerdiği ağrı kesiciler kullanılmalıdır. Geçmeyen ağrı, kızarıklık ya da şişlik gibi beklenmeyen etkilerin oluşması halinde mutlaka uzman hekimler bilgilendirilmelidir.

Çene Bölgesinde Gözlemlenen Şekil Bozuklukları Nelerdir?

Çene bölgesi estetik açıdan kişinin tüm yüz yapısını etkileyen önemli bir alandır. Bu bölgede karşılaşılan ve çene dolgusu uygulaması tercih edilerek giderilebilen şekil bozuklukları kişileri olumsuz yönde etkileyebilir.

Çenede hacim eksiklikleri, simetrik olmaması, çene hattının geride ya da ileride olması, çene çizgisinin belirsiz olması ya da yaşa bağlı olarak çene altında oluşan sarkmalar görülebilen şekil bozukluklarıdır. Cerrahi girişimler öncesinde dolgu uygulamaları yapılarak şekil bozuklukları giderilebilir.

Çene Ucu Dolgusu Eridikten Sonra Çenede Herhangi Bir Problem Yaratır mı?

Dolgu malzemesi olarak hyaluronik asit kullanılması vücuda herhangi bir zararı olmadığını gösterir. Dolgunun kalıcılık süresi bitmesi ardından erimesi çenenin eski yapısına kavuşmasını sağlar.

Çene Dolgusu Ağrılı Mıdır ve İşlem Ne Kadar Sürmektedir?

Dolgu işlemleri gelişen teknolojiye bağlı olarak kısa sürede pratik bir şekilde tamamlanan estetik uygulamalardır. Çene dolgusu 15 dakika gibi kısa bir sürede uygulanarak lokal uyuşturma sağlanmasından dolayı acı ya da ağrı hissi oluşturmadan konforlu bir şekilde tamamlanır.

Jawline Dolgu ile Genç Bir Yüz Elde Edilir mi?

Genç bir görünüm için üçgen bir yüz yapısı gereklidir. Dolgu uygulamaları yapılarak yaşa bağlı değişen yüz şekli istenen genç görünümü kolay bir şekilde kazanabilir.

Çene Dolgusu İçin Kaç CC Dolgu Kullanılması Gerekir?

Dolgu işlemlerinde kullanılan hyaluronik asit malzemesinin miktarı kişinin çenesinde oluşan şekil bozukluklarına göre farklılık gösterir. Doğru malzemenin doğru yöntemler kullanılarak uzman hekimler tarafından yeterli miktarda kullanılması operasyon başarısını arttıracaktır. Etkili olması istenen bir değişim söz konusu olması halinde ise ilk seansta uygulanan dolgu miktarı ileri seanslarda yükseltilerek uygulanabilir.

Çene Dolgusu Yaptıranlar

Çene dolgu işlemleri 18 yaşını geçmiş ve estetik sorunlar yaşayan kadın ya da erkek fark etmeden herkese uygulanabilir. Başarılı sonuçları ve pratik bir şekilde uygulanmasından dolayı günümüzde memnuniyeti yüksek olan estetik operasyonlar arasında yer alır. Çene dolgusu sonrasında genç bir görünüm kazanılmasının yanı sıra estetik anlamda güzel, canlı bir yüz yapısına kavuşulması mümkün olur.

Uzman bir hekim tarafından steril şartlarda kaliteli malzemeler kullanılarak gerçekleştirilen dolgu işlemlerinin sonuçları oldukça beğeni kazanırken mutlaka süreç hakkında detaylı bilgi alınması için görüşme sağlanarak muayene olunması gereklidir. Dolgu işlemleri yaptıran kişiler etkilerinin geçmesi halinde dolgu uygulamalarını tekrarlayabilir.

Çene Dolgusu Fiyatları 2022

Çene dolgusu ve diğer tüm bölgelere yapılan dolgu işlemleri fiyatları kişilerin durumlarına göre farklılık gösterir. Uygulamanın yapılacağı alan, kullanılan malzeme ve miktarı, hastane koşulları ve hekimin uzmanlık alanı gibi etkenler maliyetlerin üzerinde etkilidir.

Bu nedenlerden dolayı fiyat bilgisi almak için mutlaka bir uzman hekimle işlemlerden önce görüşülerek muayene olunmasında fayda bulunur. Çene dolgusu fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.