Kaş Ekimi Nedir?

Kaş Ekimi, donör bölgeden alınan saç köklerinin kaşsız olan alana nakledilmesi işlemidir. Kaş ekimi dökülmelerin ya da seyrelmelerin yaşanması halinde donör bölgeden alınan saç köklerinin kaşsız olan alana nakledilmesiyle gerçekleşir.

Kaş dökülmeleri ya da kaşsız kalınması birçok nedene bağlı olarak gelişebilir. Genetik faktörler, saç kıran, cilt hastalıkları, kalıcı makyaj yapılması ya da kemoterapi görülmesi kaşların dökülmesine neden olan etkenlerdendir.

Özellikle kadınlar tarafından tercih edilen kaş uygulamaları hacim kazandırmak ve eski yapısına tekrar kavuşmasını sağlamak için gerçekleştirilen estetik bir ekim işlemidir.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaşsız olan bölgeye saç köklerinin nakledilmesiyle yapılan kaş ekimi işlemleri lokal anestezi altında FUE tekniği kullanılarak uygulanır. Hastanın durumuna göre 3-4 saat süren bu işlemde enseden alınan saç kökleri kaşsız olan bölgeye sağlıklı bir şekilde nakledilmesiyle gerçekleşir.

Ekim sırasında kaşların olduğu bölgeye kanal açma işlemi oldukça dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Kaşların ve saçların çıkış açıları farklı olmasından dolayı ekimi gerçekleştirecek olan uzman kişi tarafından özenle davranılmalıdır.

Doğal ve gerçekçi bir görünüm elde edilmesi ekim işlemlerinde dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bu nedenle tüm aşamaları uzman kişilerin yönetmesi önem taşır.

Kaş Ekimi Neden Yapılır?

Kişilerin kaşlarında farklı nedenlere bağlı olarak yaşanan dökülmeler son derece ciddi psikolojik sorunlara neden olabilir.

Genetik faktörler etkili olurken kaş dökülmeleri genellikle kullanılan ilaçlar, yanlış makyaj uygulamaları gibi etkenlere bağlı olarak kişilerde estetik sorunlar oluşturabilir.

Tüm yanlış yapılan ve uygulanan işlemler sonrasında kaş ekimi uygulamaları kaybedilen öz güvenin geri kazanılması, estetik bir görünüm elde edilirken doğal şekilde kaşların istenen şekli alması için uygulanan estetik işlemlerdir.

Kaş Ekimi Kimlere Uygulanır?

Kaşlarında dökülmeye ya da seyrelme yaşayan herkese kaş uygulaması yapılabilir.

Ekim işlemleri kadın ya da erkek fark etmezken kişilerin donör bölgelerinde sağlıklı saç köklerinin olması da önem taşır.

Uzman kişilerin muayenesi sonrasında uygun görülen adaylar genel olarak kaş dökülmesi yaşayıp bir iki yılsonunda geri gelmeyen kaşlara sahip kişilerdir.

Kaş Ekimi Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Kaş ekimleri uygulaması sonrasında mutlaka uzman kişinin önerilerine uyulması önem taşır.

Suyla temas edilmesi belirli bir süre yasaklanarak kabuklanmaların görülmesi normal kabul edilir. Su teması, sürtünme gibi oluşumları olumsuz etki olarak dökülmelerin yaşanmasına neden olabilir.

Ekim yapılan bölgede ödem ve şişliklerin görülmesi normaldir, geçici olduğu konusunda hastalar uzman kişi tarafından bilgilendirilmelidir.

Kaş Ekiminin Olası Yan Etkileri

Ekim uygulamalarında tüm sürecin uzman bir kişi tarafından yönetilmesi önem taşır. Ödem ve enfeksiyon dışında olumsuz bir durum gözlemlenmezken uzman kişilerin doğru yöntemleri uygun hastalara uygulaması gereklidir.

Kaş Ekiminin Faydaları Nelerdir?

Genel olarak saç köklerinin enseden alınarak kaşlara nakledilmesi şeklinde gerçekleştirilen saç ekim işlemleri lokal anestezi altında uygulanır. Hastaların bu sayede acı ya da ağrı hissetmeden ortalama 2 saatlik bir sürede operasyonu tamamlanır.

Yanık, yara, ameliyat izi ve dikiş izleri gibi olumsuz görüntülerin giderilmesinde kaşlara uygulanan ekim işlemleri oldukça fayda sağlar.

Kaşlar üzerinde uygulanan ekim uygulamaları faydaları arasında kaşlardaki şekil bozukluğu ve kaş çizgisinin kayması gibi estetik sorunlar bu uygulama sayesinde giderilebilir. Hem kadın hem erkeklerde kolay bir şekilde uygulanan estetik bir uygulama olmasından dolayı sıklıkla tercih edilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Ekilen Kaşlar İleride Renklendirilebilir mi?

Ekilen kaş üzerinde doğal bir görünüm elde edilmesi amacıyla renklendirme uygulamaları yapılabilir. Bu işlem içinde mutlaka uzman bir kişiyle görüşme yapılmalıdır.

Düz Kaşlar İçin Kavis Verebilir misiniz?

Kaşlar üzerinde yapılan işlemlerde şekil verilmesi mümkündür.

Kaş Ekiminden Sonra Kaş Piercingi Yapılabilir mi?

Kaşlar doğal bir görünüme kavuşmasından dolayı istenmesi halinde aksesuar takılabilir.

Ense Bölgesinden Alınan Saçlar Kaş Bölgesinde Çok Uzar mı?

Kaşların ekim sonrası uzaması bir yıl kadar bir süre devam eder. Çok uzaması beklenmez.

Kaşlarımın Yoğunluğundan Memnunum, Şekil Değiştirmek İçin Bu Yöntem Uygulanabilir mi?

Şekil değiştirmek, izleri yok etmek ya da dökülmeler sonrasında uygulanabilen bir uygulamadır.

Kaş Ekiminde Enfeksiyon Riski Nedir?

Her estetik işlemde olduğu gibi kaş ekimi içinde enfeksiyon ve ödem riski bulunur.

Yaptığım Kaş Kontürünün Rengi Değişti. Yakın Bir Renge Ekim Yapılabilir mi?

Saç köklerinden alınan köklerle uygulama yapılmasından dolayı saç ekimi rengi tercih edilmesi mümkün değildir. Sonrasında istenmesi halinde renklendirme işlemi uygulanabilir.

İstediğim Kaş Şeklini Seçebilir miyim?

Yüz şekline uygun olarak kaş şekli kaş ekimi işlemlerinde tercih edilmesi halinde istenen doğal görünüm elde edilebilir.

Kaş Ekimi Ne Zaman Gereklidir?

Kaşların farklı nedenlere bağlı olarak dökülmesi ya da seyrelmesi sonrasında yaptırılan işlemlere ekim işlemleri denir. Kaşların bir bölümü ya da tamamında yaşanan dökülmeler mevcut ise ve bu dökülmeler 1-2 yıla geri çıkması beklenmiyorsa kaş ekimi güvenle yaptırılmalıdır.

Kaşlar Neden İncelir ve Dökülür?

Kaşların dökülmesi birçok farklı nedene bağlıdır. Kişiden kişiye göre değişkenlik gösteren nedenler genellikle genetik etkenler, saç kıran gibi cilt hastalıkları, kemoterapi gibi tedaviler ve kaşların uzun süredir aynı bölgeden alım yapılmasıdır. Bu işlem, hastalık ve tedaviler sonrasında kaşlar dökülür ya da seyrelmeler yaşanabilir.

Kaş Ekimi Şekil Vermeye Yardımcı Olur mu?

Kaş ekilmesi için uygulanan işlemlerde FUE tekniği kullanılır. Uç kısmının sivri olmasından dolayı kaşlar üzerinde istenen şeklin kolay bir şekilde alınması sağlanır. Kısacası ekim işlemi yanı sıra kaş şekline de yardımcı olan bir uygulamadır.

Kaş Ekim Sonrasında Kaşlar Ne Zaman Çıkar?

Ekim işlemleri uygulanması sonrası doğal olarak uzaması beklenen kaşların ortaya çıkması için 3 aylık bir süre gereklidir. 8 ay sonunda ise çıkan kaşlar son şeklini alır.

Kaş Ekiminde İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Kaş ekimi işlemlerinde genel olarak bir iyileşme süresin ihtiyaç duyulmaz. Kabuklanma olmasından dolayı 10 günlük bir süre dikkat edilmesi gereklidir. Ortalama bir yıl içinde tamamen iyileşme gösterilerek istenen doğal görüntü elde edilmiş olur.

Kaş Ekimi ile Düzeltilebilen Sorunlar Nelerdir?

Kaşlara uygulanan işlemler kaşlara şekil verilmesi ve kaş naklinin yanı sıra olumsuzluklarında giderilmesinde fayda sağlar. Özellikle yara, ameliyat ve dikiş izlerinin yok edilmesinde etkili olur.

Kaş Ekiminin Ardından Kaşların Uzama Hızı Aynı mı olur?

Kaşlara yapılan nakil işlemlerinden sonraki bir yıl içerisinde kaşlar tıpkı saçlarda olduğu gibi hızlı bir uzama göstererek kendi şekil ve formunu almada fayda sağlar.

Kaş Ekim Anlaşılır mı?

Kaşların nakledilmesi ve kaş ekim işlemleri sonrasında doğal görünüm oluşması için sağlıklı saç kökleri kullanılması ve süreci mutlaka uzman bir kişi yönetmelidir. Bu sayede istenen doğal görünüm elde edilebilmesi mümkün olur.

Kaş Ekimi Yaptıranların Yorumları

Kişilerin dökülen kaşlarının yerine uygulama sonrasında doğal bir görünüm kazandırmasından dolayı genel anlamda yapılan yorumlar olumlu bir şekildedir.

Kaş Ekimi Fiyatları 2022

Uygulama fiyatlar hakkında bilgi alınması için mutlaka randevu alınması ve öncesinde muayene olunması gereklidir. Kaş bölgesinin durumu, uygulanacak ek işlemler maliyetlerin değişmesine neden olabilir. Kaş ekimi fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.