Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme, form kaybetmiş olan ve memenin istenilen estetik görünüme kavuşulması için uygulanan estetik uygulamalardır. Meme dikleştirme operasyonları memelerin farklı nedenlerden dolayı form kaybetmesi, sarkması durumlarında uygulanan toparlama operasyonları olup istenilen estetik görünüme kavuşulmasına yardımcı olur.

Meme küçültme operasyonlarıyla benzer özellikler taşıyan dikleştirme operasyonları fazla olan dokunun ve derinin çıkarılmasıyla gerçekleşen bir operasyondur. Meme dokusu meme dikleştirme sonrasında daha dik ve dolgun bir görünüme kavuşarak estetik açıdan güzel bir görünüm kazanır.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Memelerin dik ve hacimli bir görünüm kazanması için uygulanan meme dikleştirme operasyonları hastaların durumlarına göre farklı teknikler ve kesiler uygulanarak yapılır.

Operasyon öncesinde genel anestezi uygulanan hasta acı ya da ağrı hissi yaşamaz. Hastanın durumuna göre 2 saat gibi bir sürede tamamlanan operasyonda memenin fazla ve sarkan dokusu çıkarılarak hastanın operasyonu sağlıklı bir şekilde tamamlanır.

Ameliyatsız bir şekilde gerçekleşmeyen dikleştirme işlemleri başarılı ve güvenli sonuçları olan bir estetik operasyondur.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Teknikleri Nelerdir?

Dikleştirme ve toparlama amacıyla uygulanan meme estetikleri hastanın durumuna göre farklı tekniklerin ve kesilerin uygulanmasıyla gerçekleşir. Kesi çeşitlerine göre meme başı çevresi, ters T ve kıvrıma doğru iz şeklinde kesilerle dikleştirme sağlanır. Memeye şekil vermek, toparlama sağlamak ve memelerin küçültülmesi amacıyla uygulanan meme dikleştirme operasyonları başarılı sonuçları olan bir estetik uygulamadır.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Göğüsler kadınlarda özellikle estetik olarak güzel görünmenin ilk göze çarpan kısmıdır.

Bu nedenle önem teşkil eden göğüslerde estetik sorunların oluşması, sarkma ve hacim kayıpları oluşması halinde uygulanabilen bir operasyondur.

Hasta uygunluğu belirlenmesi için öncesinde muayene olunması önemlidir.

Göğüs Dikleştirme Operasyona Hazırlık

Plastik cerrahlar tarafından doğru yöntemler tercih edilerek uygulanması gereken dikleştirme operasyonları öncesinde bir hazırlık aşaması mevcuttur.

40 yaş üzeri hastalara uygulanacak ise mutlaka mamografi çekimi olarak tüm tetkiklerin tamamlanması gereklidir.

Hastanın geçmiş hikâyesi bilinmeli bir rahatsızlık söz konusu ise mutlaka uzman hekim bilgilendirilmelidir. Beklentilerin doğru bir şekilde aktarılması ise operasyon sürecinin başarısı açısından önemlidir.

Meme Dikleştirme Öncesi

Cerrahi bir müdahale olan dikleştirme operasyonları öncesinde bilinmesi gereken önemli kurallar bulunur. Sigara kullanımı iyileşmeyi yavaşlatacağından operasyondan 2 hafta öncesinde bırakılmalıdır.

Cerrahi olmasından dolayı sürecin kan sulandırıcı ilaç kullanımı kesilmelidir. Öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken noktalar uzman hekimle konuşulmalı ve harfiyen uyum sağlanmalıdır. Tüm tetkiklerin tamamlanarak operasyona uygunluk belirlenmesi ardından uzman bir hekim eşliğinde sürece başlanmalıdır.

Göğüsler Neden Sarkar?

Kişilerin göğüslerindeki sarkmalar form kaybetmesi olarak adlandırılır ve birçok farklı nedeni olabilir.

Yaşlanmaya bağlı, emzirme dönemleri sonrasında, yer çekimi, meme dokusunun genetik durumu ve doğuştan sarkık bir görünümde olması, hızlı kilo alıp verme gibi durumlarda sarkmalar görülebilir.

Estetik kaygıya neden olan bu görünümler dikleştirme operasyonlarıyla giderilerek beklentilerin karşılanması sağlanabilir.

Göğüs Dikleştirme Sonrası Koruyucu Sütyen Kullanımı

Sporcu sutyeni ve koruyucu sutyenler göğüs operasyonları sonrasında kullanılması önerilen aparatlardandır. İyileşme süresinin hızlanmasına ve toparlamaya yardımcı olarak en az 4 hafta süreyle kullanılması önerilir.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı İyileşme Süreci Nasıldır?

Hasta operasyon sonrasında gözlem açısından mutlaka bir gece hastanede kalmalıdır.

Ertesi gün taburcu edilen hastanın uyması gereken noktalar harfiyen aktarılmalıdır.

Ağrı kesici kullanımı olup göğüsler için tavsiyelere iyileşme süresi boyunca uyulmalıdır. 1-2 hafta sonra ağır olmamak kaydıyla iş yaşamına dönülebilir.

Meme Kaldırma Ameliyatından Sonra Emzirilebilir Mi?

Memelerde yer alan süt bezlerinin korunarak uygulanan göğüslerin dikleştirilmesi operasyonları sonrasında hastanın emzirme fonksiyonları zarar görmez. Bu nedenle rahat bir şekilde emzirme sağlayabilir.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatından Sonra Tekrar Sarkma Olabilir Mi?

Sarkmalar memelerin form kaybetmesinden kaynaklı olup birçok farklı nedeni bulunur.

Sarkmaların giderilmesi için uygulanan meme dikleştirme operasyonları sarkmaların uzun bir süre oluşmasını engeller.

Yaşa ve yer çekimine bağlı olarak operasyondan oldukça uzun bir süre sonra sarkmaların görülmesi söz konusu olabilir. Kişinin istemesi halinde tekrar açılarak meme dokusu sarkma iyileştirilmesi uygulanabilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatından Sonra Emzirebilir Miyim?

Göğüslere uygulanan dikleştirme operasyonları süt kanallarını koruyarak uygulanır.

Süt kanallarına bir zarar verilmemesinden dolayı emzirme güvenli bir şekilde operasyon sonrasında gerçekleşebilir.

Süt bezleri uygulanan operasyonda özellikle korunur. Bu sayede hasta operasyon sonrasında emzirme sürecin devam edebilirken herhangi bir sorun yaşamaz.

Meme Kaldırma Ameliyatı Memedeki Tüm Çatlakları Geçirir Mi?

Çatlak oluşumları memelerin hacim kayıplarından kaynaklı olduğu için kaldırma ve dikleştirme operasyonları sonrasında var olan çatlaklarda giderilebilir.

Çatlakların oluşumları kişileri oldukça rahatsız eder ve operasyon sonrasında bir çatlak bulunması söz konusu olmaz.

Çıkarılan deri üzerinde kalan çatlaklar operasyonla kolay bir şekilde giderilebilir.

Göğüs Dikleştirme Sonrası Memede Kalacak İzler Rahatsız Edici Midir?

Dikleştirme operasyonları sonrasında iz kalması söz konusu olabilir. Açılan kesilerin bulunduğu alana bağlı olarak az da olsa iz kalabilir.

İzler zaman içerisinde kendiliğinden yok olabilir. Meme dokusuna açılan kesiler günümüz teknolojisinde oldukça güvenli olmasından dolayı operasyondan sonra ince bir çizgi halinde kalarak kişinin rahatsızlık duymasına yol açmaz.

İz kalınması konusunda herhangi bir endişe ya da şüphe duyulması durumunda mutlaka uzman hekimlerden operasyon öncesinde bilgi alınmalıdır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Kaç Yaşından İtibaren Yapılabilir?

Memelere uygulanan operasyonlarda oluşan hacim kayıplarının giderilmesi özellikle 40 yaş sonrası görülmektedir. Herhangi bir yaş sınırı bulunmadan memelerin dikleşmesi için sağlanan operasyon için uzman hekimlerin uygunluk belirlemesi yeterli olur.

Meme Dikleştirme ve Meme Büyütme Birlikte Yapılabilir Mi?

Göğüs küçültme ve meme dikleştirme operasyonları birbirlerine benzer özellikler taşıyan estetik uygulamalardır. Memelerdeki olumsuzlukların giderilmesi ardından büyütülmesi istenmesi halinde bir arada uygulanan kombin operasyonlar uygulanabilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatını SGK karşılar Mı?

Estetik operasyonlar arasında yer alan meme dikleştirme operasyonları özel istek üzerine yapılan uygulamalardır. Bu nedenle SGK karşılaması olmayıp özel olarak fiyatlandıran operasyonlar arasında yer alır.

Meme Dikleştirmede Göğüs Boyutum Değişecek Mi?

Göğüslerin küçültülmesi operasyonuna benzer bir uygulama olup memelerin dikleşmesi sağlanırken bir beden küçülme görülmesi normal kabul edilir. Meme boyutlarında küçülme fazla olan derinin alınmasıyla meydana gelebilir.

Ameliyatsız Göğüs Dikleştirme Mümkün Mü?

Göğüslerin dikleştirilmesi ve toparlanması için ameliyat dışında herhangi bir tedavi şekli bulunmaz. En başarılı olan sonuçlar doğru yöntemler uygulanarak gerçekleşen meme dikleştirme operasyonlarında alınır.

Göğüs Dikleştirme Sonrası Hissizlik Olur Mu?

Hissizlik oluşması operasyonlardan sonra beklenen bir durumdur. Bu hissizlik konusunda hekimler bilgilendirilmelidir. Normal kabul edilen süre sonunda devam eden bir olumsuzluk söz konusu ise mutlaka önlem alınması amacıyla uzman hekime başvurulmalıdır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları 2022

Göğüslere uygulanan dikleştirme operasyonları fiyat olarak kişilere özel bir plan dâhilinde değişkenlik gösterebilir.

Meme dikleştirme operasyonu yöntemi, kişinin durumu, hastanede kalış süresi, hekimin uzmanlık alanı ve operasyon merkezi gibi etkenler maliyetlerin farklılaşmasında önemli rol oynar.

Bu nedenlerden dolayı operasyon sürecin karar verilmeden önce maliyetlerin netleşmesi ve hasta uygunluğunun belirlenmesi için mutlaka muayene olunması gereklidir. Meme dikleştirme ameliyatı fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.