Safir Saç Ekimi Nedir?

Safir Saç Ekimi, kadın ya da erkek fark etmeden yaşanan saç dökülmesi hastalığının tedavisinde uygulanır. Bu gibi durumlarda estetik açıdan doğal bir görünüm elde edebilmek için saç ekimi işlemleri uygulanmalıdır. Safir saç ekimi kanalların açılmasıyla safir uçların kullanıldığı bir ekim işlemidir.

Yüksek teknolojinin gelişmesiyle kullanılan bu teknikle saç ekimleri son derece başarılı sonuçlar verir.

FUE tekniğinin başarılı safir bıçakların kullanılmasıyla daha tercih edilir hale gelen bir saç ekim uygulamasını ortaya çıkarmıştır.

Safir Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Saç ekim işleminde FUE tekniğinde olduğu gibi öncelikle saç kökleri toplanır. Bu aşamada saç köklerinin sağlıklı olması önem taşır. Saç ekim işlemi öncesinde muayene olarak hasta uygunluğu belirlenmesi bu nedenle önemlidir.

FUE yönteminde çelik kalemler kullanılırken safir saç ekimi uygulamasında safir taşlardan üretilmiş olan uçlar kullanılır.

Lokal bir şekilde uyuşturulan bölgeye kanallar açılarak toplanan saç kökleri nakledilmesi şeklinde gerçekleştirilen bir işlemdir. Bu teknik kullanılmasıyla kabuklanma en az seviyede olup iyileşme daha hızlı bir şekilde sağlanır.

 

Safir Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Safir saç ekimi diğer tüm ekim uygulamalarına göre son derece avantajlı olan bir saç ekim işlemidir. Acısız ve ağrısız gerçekleşmesinin yanı sıra son derece doğal bir görünüme kavuşan hasta estetik açıdan birçok avantajı sağlamış olur.

Saçların saç derisine daha sıkı tutunmasını sağlarken aynı zamanda iyileşmenin hızlı olarak kabuklanma olayının oluşmamasını sağlar.

Safir kullanılmasından dolayı kanallar mikro şekilde açılır ve sık olması sağlandığından dolayı doğal görünümlü bir ekim işlemi uygulanmış olur. Doku tahribatının en az olduğu bir saç ekim işlemi olarak sıklıkla tercih edilir.

Safir FUE Saç Ekiminin Aşamaları

Saç ekimi uygulamalarından olan ve günümüzde avantajlar sağlamasından dolayı sıklıkla tercih edilen safir saç ekimi uygulamaları için ilk aşama öncelikle greftlerin yani sağlıklı saç köklerinin toplanması süreciyle başlar.

İlk toplama aşaması tamamlanması ardından safir kullanılarak üretilen bıçaklarla kanalların açılması sağlanır.

Açılan kanallara mikro kesiler atılarak ekim işlemi uygulanır. 3 aşamadan uygulanan saç ekimi sırasında sedasyon uygulanmasından dolayı acı ya da ağrı hissi yaşanması söz konusu değildir.

Kimler Safir FUE İçin Uygun Adaydır?

Saç ekimi için saçların dökülmesi ya da seyrelmesi önem taşır.

Erkek ya da kadın fark etmeden herkese uygulanabilen safir saç ekimi için uygun olan adaylar uzman kişiler tarafından yapılan tetkikler sonrası belirlenmelidir.

Saçsız olan alana nakledilecek köklerin sağlıklı olması sürecin başarılı bir şekilde tamamlanmasına yardımcı olan bir etkendir.

Safir FUE Tekniğinde Saç Köklerin Toplanması

Saç ekimi sırasında saç köklerinin toplanması önemli bir aşamadır.

Bu esnada sağlıklı olan greftler zarara uğratılmadan ekim yapılacak alana toplanarak nakledilmesi sürecin başarılı bir şekilde yönetilmesine yardımcıdır.

Safir saç ekimi işlemlerinde kısa sürede fazla miktarda saç köklerinin toplanmasına imkân tanıdığından doğal ve estetik bir görümüm elde edilebilir.

Safir FUE Tekniğinde Kanalların Açılması

FUE tekniğinin safir bıçaklar yardımıyla uygulanmasından dolayı başarılı bir ekim işlemi gerçekleştirilir.

Kanallar mikro büyüklükte olmasından dolayı sıklıkla ekim işlemi uygulanabilir ve bu sayede doğal bir görünüm kazandırılmış olur.

Safir bıçakların sağladığı avantajlar ise istenilen yön, sıklıkla ve açıyla kanalların açılmasını sağlamaktır.  Kanal açılma işlemi saç ekimi uygulamalarında en önemli aşamadır.

Safir FUE Tekniğinde Saç Köklerinin Ekilmesi

Safir bıçaklar yardımıyla açılan kanallara toplanan saç köklerinin ekilmesi son ve önemli bir aşamadır.

Safir saç ekimi uygulamalarında oluşabilecek olan saç kökleri zararları en aza indirilerek kısa sürede iyileşebilen bir ekim işlemi tamamlanır.

Ekim sonrası ödem, yara ve kabuk tutması en aza indirilmesinden dolayı estetik açıdan iyileşmeye gerek duyulmaz.

Safir FUE İlk Yıkama / Yara Bakımı

Saç ekimi işlemlerinden sonra yapılması gereken yıkama işlemleri oldukça önem taşır. Bu nedenle ilk yıkama için hassas davranılması gerektiğinden mutlaka işlemi yapan uzman kişinin ilk yıkamayı yapması önerilir.

Yaralar safir saç ekimi işlemlerinde oldukça az olmasından dolayı iyileşme süresi hızlıdır.

Fakat olası kabuklanmalar 1 ay içerisinde kendiliğinden atılacak olup hasta bilgilendirmesi yapılmalıdır.

Safir Saç Ekimi Neden Önemlidir?

Gelişen teknolojiyle uygulanan saç ekimi işlemleri safir bıçaklarla uygulanması halinde daha sık kanalların açılmasına olanak tanır.

Diğer tüm ekim işlemlerine göre safir saç ekimi sonrası daha iyi sonuçlar alınabilir.

Enfeksiyon riski oldukça az, iyileşme süresi kısa olmasından dolayı son derece konforlu bir uygulamadır.

Safir Saç Ekimi Öncesi Neler Yapılmalıdır?

Her estetik işlemde olduğu gibi saç ekim uygulamalarında da muayene olunarak tüm tetkiklerin uygulanması önem taşır.

Cerrahi bir işlem olmasından dolayı kan sulandırıcı ilaç, alkol ve sigara kullanımı işlem öncesinde mutlaka kesilmelidir.

Herhangi bir rahatsızlık söz konusu ise işlemleri uygulayacak olan uzman kişi bilgilendirilmelidir.

Safir Saç Ekimi Sonrası Neler Yapılmalıdır?

Saç ekimi yapılan alanda iyileşme süresi hızlı olmasının yanı sıra ilk 10 gün koruma sağlanması önem taşır.

Sürtme ve çarpma gibi eylemlerden bölgeyi korumak önemlidir. Düzenli olarak verilen ilaçların kullanımı ekim sonrasını konforlu bir şekilde geçirmeye imkân tanır.

15 gün boyunca aşırı terlemeden kaçınmak, ilk 1 ay yüzme gibi ıslak aktiviteleri uygulamamak gereklidir.

Safir Saç Ekiminden Sonra Saçlarım ne zaman uzar?

Saç ekimi sonrasında ekim yapılan alandaki saçlar hemen uzama gösterir. Dinlenme dönemine giren saçlar dökülme yapabilir.

Bu süre şok kayıp olarak adlandırılır ve 6 ay sürebilen bu süre sonunda saçlar tekrar uzamaya devam eder.

1 yılsonunda net sonuçlar görülebilirken tam iyileşmenin ve kesin sonuçların görülmesi 2 yıl gibi bir sürede tamamlanır.

Safir FUE Saç Ekiminden Sonra İlk 1-3 Ay Neler Yapılır?

Saçsız olan alanların korunması ekim işlemi sonrası oldukça önemlidir. İlk aylar çarpma ya da sürtme gibi eylemlerden kaçınılması gereklidir.

İlk 3 ay görülen şok dökülmeler kişileri endişelendirmemesi konusunda mutlaka uzman kişiler tarafından bilgilendirmelidir.

Bu sürede ilk yıkamanın uzmanlar tarafından yapılması sonrasında önerilere uyum sağlanması sürecin başarısı açısından önem taşır.

Safir FUE Saç Ekiminden Sonraki İlk 6 Ay Neler Yapılır?

FUE tekniği kullanılan yapılan safir saç ekimi sonrasında ilk 3 ay görülen şok dökülmeler sonraki 6 ay içinde iyileşme sürecine girerek tekrar uzamaya başlar. 6 ay sonunda gündelik yaşama dönülmesine bir mani kalmadan saçlar doğal görünümü kazanarak uzamaya devam eder.

Safir FUE Saç Ekiminden 1 Yıl Sonra Neler Yapılır?

Saç ekimi ilk 3 ve 6 ay olarak oldukça önemli bir sürece sahiptir.

İlk 3 ay yaşanan şok dökülmeler 6 ay süre sonunda tekrar uzar.

1 yılda istenen görünüme kolay bir şekilde kavuşup herhangi bir işlem yapılmasına gerek duyulmaz.

Safir Saç Ekimi Fiyatları 2022

Safir saç ekimi fiyatları merkeze, işlem yapan uzman kişiye ve hastanın saç durumuna göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle uygulama kararı verilmesinin ardından mutlaka muayene olunarak süreç hakkında detaylı bilgi alınmalıdır. Randevu sırasında tüm bilgilerin öğrenilmesi süreç başarısı açısından da önemli bir aşamadır. Safir saç ekimi fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.