Dhi Saç Ekimi Nedir?

DHİ Saç Ekimi, medikal bir kalem kullanılarak aynı kalemle kesi açılmadan doğrudan saç ekimi uygulanan bir estetik uygulamadır. Saç dökülmesi kadın ya da erkek fark etmeden farklı nedenlerle herkes için önemli bir estetik sorun olmasından dolayı güvenle uygulanabilir.

Saç ekim işlemleri saç köklerinin toplanması ve nakil olmak üzere üç ayrı aşama ile yapılırken dhi saç ekimi yönteminde tek seferde her iki işlemin yapılması olanağı yani iki aşamalı olarak işlemin tamamlanması söz konusudur. Hasta konforlu ve kısa sürede istediği doğal saç görünümüne kolay bir şekilde kavuşabilir.

Dhi da Kullanılan Kalemlerin (implanter pen) Özellikleri Nelerdir?

DHİ yöntemi özel kalemler kullanılarak yapılan saç ekimlerini kapsayan özel bir uygulamadır. Kullanılan kalemler yaylı bir mekanizmaya sahip olup alınan saç köklerinin ekim yapılacak alana bırakılmasıyla çalışan bir sistemdir. Teknolojinin gelişmesiyle ince telli saçlar için üretilmiş olan bu kalemler günümüzde kalın telli saç kökleri içinde başarılı sonuçlar verir.

Özel ince uçları bulunan bir kalemle yapılan DHİ saç ekimi uygulamalarında ekip içerisinde birden fazla kişinin çalışması gereklidir. Her hasta için uygun olmayan bir teknoloji olup mutlaka öncesinde muayene olunarak sürecin başarısı hakkında hasta uygunluğu belirlenmelidir.

 

Dhi Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

DHİ saç ekimi direk nakil işlemi olup özel kalemlerin kullanılmasıyla gerçekleştirilen bir saç kökleri nakli işlemidir. Diğer saç ekim yöntemlerinde olduğu gibi lokal anestezi altında gerçekleşen saç köklerinin alana transferi sağlanır.

Herhangi bir kanal açma işlemi ya da kesi olmadan cildin içine saç köklerinin kaydırılması şeklinde tamamlanan başarılı bir operasyondur.

Çok daha sık ekimlere olanak sunmasının yanı sıra kısa sürede uygulanan ve kesi işlemi yapılmadan uygulanması tercih edilme nedenleri arasında yer alır. Özel kalemlerin kullanılmasıyla gerçekleşen operasyon sırasında hasta acı ya da ağrı hissi yaşamaz ve hastanın durumuna göre 10-12 saatte tamamlanan bir işlemdir.

Dhi Saç Ekimi Operasyonu Kimlere Uygulanır?

Tüm işlemlerde olduğu gibi kişiler özel bir planlama yapılarak DHİ yöntemi uygulanır. Hasta uygunluğu için mutlaka öncesinde muayene olunmalıdır. Herkese uygun bir yöntem olmasının yanı sıra erkek ya da kadın fark etmeden 18 yaşını tamamlamış olan kişiler ekim işlemlerine uygun olarak görülür.

DHİ saç ekimi işlemlerinde saç köklerinin ve kalınlıklarının durumlarıdır. Bu kriterlerin belirlenerek mutlaka işlemlere başlanması sonuçların başarısı açısından önem taşır.

Dhi Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Her estetik uygulamada olduğu gibi avantajlar ve dezavantajlar kişilerin operasyon süreçlerini etkiler.

DHİ saç ekimi işlemlerinde kanal açılması olmadan kısa sürede işlemlerin tamamlanması en büyük avantaj olup çok daha sık ekim yapılma olanağı sunmasından doğal görünüm elde edilmesi sağladığı diğer bir avantajdır.

Saç dökülmesi tamamlanmamış, mevcut saçlara ya da dokulara zarar vermeden uygulanması, hızlı bir iyileşme süreci bulunması gibi imkânlar sağladığı avantajlardan olup tercih edilme nedenleri arasında yer alır.

Sık Sorulan Sorular

Saç Kaybının Nedenleri Nelerdir?

Saç kayıpları kadın ya da erkek olmak üzere herkes de görülebilen estetik bir sorundur.

Sağlık sorunları dışında genellikle genetik görülen saç kayıpları, travmalar, yaralanmalar, ilerleyen yaş, vitamin eksiklikleri gibi nedenlerden dolayı da oluşabilir.

Öncelikle nedenlerin belirlenerek çözüm bulunması ve ardından oluşan hasarların saç ekim yöntemleri uygulanarak giderilmesi önemlidir.

Yaş Sınırı Söz Konusu mudur?

Saç dökülmeleri ya da saç ekim işlemlerinde herhangi bir yaş sınırı söz konusu değildir.

Önemli olan saç kayıplarının nedenlerinin belirlenerek doğru saç ekimi yönteminin, tedavinin uygulanmasıdır.

Kişilerin ciltleri 18 yaş sonrasında iyice oturmasından dolayı ciddi bir sağlık sorunu bulunmaması halinde 18 yaşını geçmiş olan kadın ya da erkek fark etmeden herkese saç ekimi işlemi güvenle uygulanabilir.

Dhi Saç Ekiminde Süre Ne Kadardır?

DHİ yönteminde kişilere özel bir planlama yapılır.

Kanal açılmadan kısa sürede yapılan DHİ saç ekimi işlemi hastanın durumuna bağlı olarak 2-3 saat gibi bir sürede tamamlanır.

Hasta kısa sürede gündelik yaşama dönerek hızlı bir iyileşme sağlar.

Yeni Saçlara Kavuşma Süresi Ne Kadardır?

Saç ekimi uygulamalarında tercih edilen yönteme bağlı olarak kabuklanmalar yaşanabilir.

Bu kabuklanmalar bir hafta gibi bir süre sonunda kendiliğinden yok olur.

3 ay gibi bir sürede herhangi bir değişiklik görülmezken istenen görünümün net bir şekilde kazanılması için 1 yıl gibi bir zaman gereklidir.

Dhi Saç Ekim İşlemi Birkaç Kez Yapılabilir mi?

Saç ekimi işlemlerinde saçsız olan alanın genişliği ve durumu önem taşır.

Birkaç seansa gerek olup olmaması ya da sonrasında tekrar yapılması hastanın durumuna bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Bu süreci hastanın durumu ve uzman kişinin kararı belirleyecektir.

Dhi Saç Ekiminde Saçlar Ne Kadar Uzar?

Kişilerin saç ve tel kalınlıkları sürecin başarısı açısından oldukça önemlidir.

Alınan saç kökleri kendi saçının kökü olmasından dolayı herhangi bir risk oluşturmadan doğal görünüm elde edilmesine yardımcı olur.

İlk 3 ay herhangi bir değişme olmadan hatta şok dökülmelerin olması söz konusu iken 6 ay sonunda saçların normal uzaması başlar. DHİ saç ekimi uygulamalarında net sonuçların alınması 1 yıl kadar bir sürede olurken tüm süreç hakkında hasta detaylı bilgilendirilerek endişelenmesini önlemek önemlidir.

DHI Saç Ekimi Herkes İçin Uygun Mudur?

Erkek ya da kadın fark etmeden herkese uygulanabilen saç ekimi işlemlerinde belirleyici kriter hastanın saçlarının durumudur.

Saç köklerinin yeterli miktarda ve kalınlıkta olması sürecin başarısını etkileyeceğinden dolayı mutlaka öncesinde muayene olunarak bu detayların bilinmesi gereklidir.

Bir operasyon olduğu unutulmadan sigara kullanımı ve kan sulandırıcı ilaç kullanımı mevcut ise kesilmelidir. Herhangi bir hastalık söz konusu ise uygulama öncesinde hekim bilgilendirilerek süreç başlatılmalıdır.

Yeni Saçların Görüntüsü Nasıldır, Kontrol Edilebilir mi?

Saç ekimlerinde kullanılan yönteme bağlı olarak yeni saçların görünümleri değişiklik gösterebilir.

Saçın doğal çıkış yönüne uygun olarak yerleştirme yapıldıysa ve doğru yöntemler kullanılarak ekim yapılması halinde saçların görünümleri oldukça doğal bir yapıda olacaktır.

Köklerin yoğunluğu ve kalınlıkları da yeni çıkacak olan saçları etkileyeceğinden mutlaka uzman bir hekim tarafından doğru tekniklerle hasta uygunluğu belirlenerek DHİ saç ekimi işlemleri yapılmalıdır.

En İyi Dhi Saç Ekimi Merkezleri

DHİ yöntemleri ve diğer saç ekimi uygulamalarında önemli olan merkezin hijyen koşullarına uygun ve sürecin uzman bir kişi tarafından yürütülüyor olmasıdır. Bu nedenle işlemlerin başarılı sonuçlar alınmasında ve en az komplikasyon olasılığı oluşması riskinden dolayı en iyi merkezlerin tercih edilmesi gereklidir. Tecrübeli ve deneyimli kişilerin işlemleri bilinerek, uygulama öncesinde araştırma yapılarak süreç kararı alınması hastaya avantaj sağlayacaktır.

Dhi Saç Ekimi Fiyatları 2022

Saç ekim uygulamaları kişilere özel bir planlama dâhilinde yapılan işlemlerdir. Bu nedenle DHİ saç ekimi fiyatları hakkında detaylı bilgi öğrenilmesi için muayene olunması, hastaya nasıl bir teknikle saç ekimi yapılacağına karar verilmesi gereklidir.

Tercih edilen yöntem, hastanın durumu, ek bir işlem uygulanıp uygulanmaması gibi etkenler fiyatların değişmesine neden olur. Dhi saç ekimi fiyatları 2022 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.